Značka LITEX bola založená roku 1991, spočiatku ako výrobca dámskych, pánskych a detských plaviek, ale už po roku bola na trh uvedená prvá kolekcia oblečenia pre fitness. Postupně se začal sortiment výrobkov ďalej rozširovať - smerom k oblečeniu pre voľný čas. V súčasnej dobe sa šijú stovky modelov plaviek, športového oblečenia a funkčného prádla.

LITEX dbá trvale o vysokú kvalitu výrobkov a zároveň sleduje aj aktuálne módne trendy. Spojenie kvality, módnosti a vysokého komfortu se darí dlhodobo dosahovať.

Aby bola kvalita výrobkov spoľahlivo zaručena, šije LITEX z materiálov od renomovaných európskych výrobcov, predovšetkým zo Španielska, Talianska a Francúzka.

Pri športě a aktívnom pohybe, pre ktoré sú výrobky LITEX určené, je rozhodujúca prispôsobivosť pohybu - pružnosť a poddajnosť oblečenia, tento efekt a zároveň vysoký komfort nosenia oblečenia zaručuje elasticita materiálov. LITEX využíva materiály iba s obsahom značkových elastických vlákien, čím dosahuje najvyšších kvalít svojich výrobkov.

Nové kolekcie sledujú vždy aktuálne módne trendy a optimálne rieši kompromis medzi čo nejvyššou kvalitou a pre spotřebiteľov prijateľnou cenou. Pre LITEX je typická veľká rozmanitosť kolekcií a aktuálna ponuka dokáže vždy osloviť široké spektrum spotřebiteľov.